Podtlaková terapie

Podtlaková terapie je neinvazivní procedura, která podporuje a urychluje hojení ran. Speciální přístroje vytvoří na místě rány podtlak, který pomáhá stimulovat  tvorbu granulace.

Klinické přednosti podtlakové terapie:

  • Poskytuje uzavřené prostředí - Uzavřené prostředí vlhkého hojení ran stimuluje růst granulační tkáně a zabraňuje sekundární infekci.
  • Zmenšuje objem rány - Léčba negativním tlakem stahuje okraje rány, a zmenšuje tak její objem.
  • Odvádí exsudát - Pomáhá redukovat kolonizaci místa rány nežádoucími bakteriemi, které mohou zpomalovat proces hojení rány.
  • Pomáhá odvádět tkáňový mok - Odvádění tkáňového moku může pozitivně ovlivňovat redukci otoků a tím pomáhá zlepšit prokrvování rány.
  • Podporuje granulaci - Řízený lokální podtlak napomáhá rovnoměrnému stahování rány. Výsledkem mechanického napínání buněk může být zvýšená mitóza (reprodukce buněk).

Indikace

Urychlení hojení chronických, subakutních a akutních ran s nutností odvádět exsudát (proleženiny stupně 2–4, syndrom diabetické nohy, neuzavírající se rány, traumatické rány, sekundárně se hojící rány, komplikovaně se hojící chirurgické rány, transplantace kožních laloků a tkání, popáleniny a kožní transplantace)

Díky kombinaci všech metod užívajících se k hojení ran je možno dosáhnout uspokojivých výsledků. Na naše oddělení všechny tyto metody máme k dispozici a aktivně se věnujeme problematice hojení ran. Na celém procesu hojení ran se podílí speciálně vyškolený tým odborníků, který vám nejlépe poradí s Vaším defektem. K léčbě defektů je vyčleněna jedna ambulantní poradna a to vždy ve čtvrtek.