Traumatologie

Naše chirurgické oddělení se v neposlední řadě zabývá i traumatologií a ortopedií. Jsou zde hospitalizováni pacienti s nejrůznějšími úrazy – otřesy mozku, zlomeniny kostí, poranění šlach, vazů a svalů. V současné době jsme schopni ošetřit veškerá poranění končetinového skeletu. Zlomeniny lebky, páteře a pánve ošetřují specializovaná pracoviště FN Lochotín. Provádíme artroskopie kolene, ramene a hlezna, artroskopicky provádíme náhradu předního zkříženého vazu kolena, stabilizaci ramene, suturu rotátorové manžety a menisků. V případě zájmu lze do kloubů aplikovat i autologní krevní deriváty – PRP. Ty lze aplikovat i pod CT kontrolou do oblasti SI a kyčelních kloubů.

Dále se zabýváme plánovanou ortopedickou operativou – implantace totálních endoprotéz kyčelního a kolenního kloubu. Při endoprotézách koleních kloubů používáme nejmodernější postupy včetně počítačově navigovaných operací. Dále provádíme diagnostické a operační artroskopie velkých kloubů a korekční operace ortopedických vad (paklouby, operace předonoží apod.)

Traumatologická péče je multidisciplinární a proto spolupracujeme s řadou dalších odděleních jako je rehabilitace, neurochirurgie nebo neurologie.