Chirurgické oddělení C

Naše oddělení se nachází  ve 2.patře budovy chirurgie v areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Borech. Chirurgické  oddělení C tvoří 10 pokojů, s celkovou kapacitou 30 lůžek. Pacientům jsou k dispozici dva nadstandardně vybavené jednolůžkové pokoje, ostatní pokoje jsou dvou- až čtyřlůžkové. Každý pokoj má vlastní WC a sprchu. Pro naše pacienty je k dispozici nově zrekonstruovaná společenská místnost s velkou LCD televizí.
Vedoucím lékařem na tomto oddělení je  MUDr. Magda Čurillová. Dále zde pracuje kolektiv 10 zdravotních sester, pod vedením  paní Ivany Benešové Dis.  Nelze opomenout ani rehabilitační pracovníky, sanitáře a ošetřovatelky, kteří se o Vás budou starat. V průběhu školního roku se zde můžete setkat  se studenty SZŠ, VOŠZ a VŠ s jejich instruktorkami.

Běžný den na našem oddělení začíná kolem 6:00 ráno, kdy jsou prováděny nezbytné laboratorní náběry, poté v době mezi 06:45-08:00 probíhá vizita ošetřujících lékařů, provádějí se převazy a podává se snídaně. V pondělí a ve čtvrtek  je vizita primáře chirurgického oddělení MUDr.Václava Karnose. Ve všední dny začíná operační program v 8:30, výjimkou jsou akutní případy, které se operují přednostně.  Oběd očekávejte kolem 11:45, večeři kolem 17:00. Noční klid na oddělení začíná ve 22:00.Celé oddělení bylo kompletně rekonstruováno.
Oddělení C je oddělením břišní chirurgie. Jsou zde  hospitalizováni pacienti s onemocněním žlučníku,slinivky břišní nebo nemocní s břišními kýlami. Samozřejmě zde léčíme i nemoci štítné žlázy nebo varixy dolních končetin. Velká část našich pacientů je operováno laparoskopicky, všechny výkony provádíme  za využití nejmodernějších postupů a přístrojů.

Doufáme, že pobyt na našem oddělení pro Vás bude příjemný, a společně  se nám podaří vyřešit Vaše zdravotní problémy. Při jakýchkoliv dotazech neváhejte kontaktovat Váš ošetřující personál.