Chirurgické oddělení C

Naše oddělení se nachází  ve 2.patře budovy chirurgie v areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Borech. Chirurgické  oddělení C tvoří 10 pokojů, s celkovou kapacitou 30 lůžek. Pacientům jsou k dispozici dva nadstandardně vybavené jednolůžkové pokoje, ostatní pokoje jsou dvou- až čtyřlůžkové. Každý pokoj má vlastní WC a sprchu. Pro naše pacienty je k dispozici nově zrekonstruovaná společenská místnost s velkou LCD televizí.
Vedoucím lékařem na tomto oddělení je  MUDr.Richard Hűbel. Dále zde pracuje kolektiv 10 zdravotních sester, pod vedením  paní Ivany Benešové Dis.  Nelze opomenout ani rehabilitační pracovníky, sanitáře a ošetřovatelky, kteří se o Vás budou starat. V průběhu školního roku se zde můžete setkat  se studenty SZŠ, VOŠZ a VŠ s jejich instruktorkami.

Běžný den na našem oddělení začíná kolem 6:00 ráno, kdy jsou prováděny nezbytné laboratorní náběry, poté v době mezi 06:45-08:00 probíhá vizita ošetřujících lékařů, provádějí se převazy a podává se snídaně. V pondělí a ve čtvrtek  je vizita primáře chirurgického oddělení MUDr.Václava Karnose. Ve všední dny začíná operační program v 8:30, výjimkou jsou akutní případy, které se operují přednostně.  Oběd očekávejte kolem 11:45, večeři kolem 17:00. Noční klid na oddělení začíná ve 22:00.Celé oddělení bylo kompletně rekonstruováno.
Oddělení C je oddělením břišní chirurgie. Jsou zde  hospitalizováni pacienti s onemocněním žlučníku,slinivky břišní nebo nemocní s břišními kýlami. Samozřejmě zde léčíme i nemoci štítné žlázy nebo varixy dolních končetin. Velká část našich pacientů je operováno laparoskopicky, všechny výkony provádíme  za využití nejmodernějších postupů a přístrojů.

Doufáme, že pobyt na našem oddělení pro Vás bude příjemný, a společně  se nám podaří vyřešit Vaše zdravotní problémy. Při jakýchkoliv dotazech neváhejte kontaktovat Váš ošetřující personál.