Chirurgické oddělení B

Naše oddělení se nachází  v 1.patře budovy chirurgie v areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Borech. Chirurgické oddělení B tvoří 9 pokojů, s celkovou kapacitou 29 lůžek. Pacientům je k dispozici  jeden nadstandardně vybavený jednolůžkový pokoj, ostatní pokoje jsou jedno- až čtyřlůžkové. Každý pokoj má vlastní WC a sprchu. Pro naše pacienty je k dispozici nově zrekonstruovaná společenská místnost s velkou LCD televizí.Celková rekonstrukce tohoto odělení proběhne v nejbližší době.

Vedoucím lékařem na tomto oddělení je  MUDr.Petr Šíma. Dále zde pracuje kolektiv 10 zdravotních sester, pod vedením  paní Jany Tampírové Bc.  Nelze opomenout ani rehabilitační pracovníky, sanitáře a ošetřovatelky, kteří se o Vás budou starat. V průběhu školního roku se zde můžete setkat  se studenty SZŠ, VOŠZ a VŠ s jejich instruktorkami.

Běžný den na našem oddělení začíná kolem 6:00 ráno, kdy jsou prováděny nezbytné laboratorní náběry, poté v době mezi 06:45-08:00 probíhá vizita ošetřujícího lékaře, provádějí se převazy, a podává se snídaně. V úterý a v pátek  je vizita primáře chirurgického oddělení MUDr.Václava Karnose. Ve všední dny začíná operační program v 8:30, výjimkou jsou akutní případy, které se operují přednostně.  Oběd očekávejte kolem 11:45, večeři kolem 17:00. Noční klid na oddělení začíná ve 22:00.

Oddělení B je oddělením septické chirurgie. Jsou zde  hospitalizováni pacienti s defekty dolních končetin při diabetu nebo ischemické chorobě dolních končetin, dále nemocní s chorobami konečníku  a v neposlední řadě pacienti po operacích střev pro nádorové onemocnění. U nemocných s ischemickou chorobu dolních končetin se ve spolupráci cévních chirurgů a radiodiagnostického oddělení snažíme o zlepšení prokrvení postižených končetin. Jsme schopni léčit nádorová onemocnění trávicího traktu od žaludku až po konečník  za využití nejmodernějších postupů a přístrojů.

Doufáme, že pobyt na našem oddělení pro Vás bude příjemný, a společně  se nám podaří vyřešit Vaše zdravotní problémy. Při jakýchkoliv dotazech neváhejte kontaktovat náš ošetřující personál.