Chirurgické oddělení A

Naše oddělení se nachází  v 1.patře budovy chirurgie v areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Borech. Chirurgické  oddělení A tvoří 10 pokojů, s celkovou kapacitou 30 lůžek. Pacientům jsou k dispozici  dva nadstandardně vybavené jednolůžkové pokoje, ostatní pokoje jsou dvou- až čtyřlůžkové. Každý pokoj má vlastní WC a sprchu. Pro naše pacienty je k dispozici nově zrekonstruovaná společenská místnost s velkou LCD televizí.

Vedoucím lékařem na tomto oddělení je  MUDr. Lubomír Olšavský. Dále zde pracuje kolektiv 11 zdravotních sester,  pod vedením paní Aleny Kozlové DiS. Nelze opomenout ani rehabilitační pracovníky, sanitáře a ošetřovatelky, kteří se o Vás budou starat. V průběhu školního roku se zde můžete setkat  se studenty SZŠ, VOŠZ a VŠ  s jejich instruktorkami.

Běžný den na našem oddělení začíná kolem 6:00 ráno, kdy jsou prováděny nezbytné laboratorní náběry, poté v době mezi 06:45-08:00 probíhá vizita ošetřujícího lékaře, provádějí se převazy, a podává se snídaně. V úterý a v pátek  je vizita primáře oddělení MUDr.Václava Karnose. Ve všední dny začíná operační program v 8:30, výjimkou jsou akutní případy, které se operují přednostně.  Oběd očekávejte kolem 11:45, večeři kolem 17:00. Noční klid na oddělení začíná ve 22:00.

Naše  oddělení by se dalo charakterizovat jako traumatologicko-ortopedické. Převážně jsou zde hospitalizováni pacienti s úrazy a s chorobami pohybového aparátu (otřesy mozku, zlomeniny kostí, poranění šlach, vazů a svalů), dále se zabýváme implantacemi totálních endoprotéz kyčelního a kolenního kloubu, diagnostickou a operační artroskopií velkých kloubů. Jsme schopni ošetřit veškeré zlomeniny končetinového skeletu.

Doufáme, že pobyt na našem oddělení pro Vás bude příjemný, a společně  se nám podaří vyřešit Vaše zdravotní problémy.