Chirurgické oddělení A

Naše oddělení se nachází  v 1.patře budovy chirurgie v areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Borech. Chirurgické  oddělení A tvoří 10 pokojů, s celkovou kapacitou 30 lůžek. Pacientům jsou k dispozici  dva nadstandardně vybavené jednolůžkové pokoje, ostatní pokoje jsou dvou- až čtyřlůžkové. Každý pokoj má vlastní WC a sprchu. Pro naše pacienty je k dispozici nově zrekonstruovaná společenská místnost s velkou LCD televizí.

Vedoucím lékařem na tomto oddělení je  MUDr.Václav Mikolášek. Dále zde pracuje kolektiv 11 zdravotních sester,  pod vedením paní Aleny Kozlové DiS. Nelze opomenout ani rehabilitační pracovníky, sanitáře a ošetřovatelky, kteří se o Vás budou starat. V průběhu školního roku se zde můžete setkat  se studenty SZŠ, VOŠZ a VŠ  s jejich instruktorkami.

Běžný den na našem oddělení začíná kolem 6:00 ráno, kdy jsou prováděny nezbytné laboratorní náběry, poté v době mezi 06:45-08:00 probíhá vizita ošetřujícího lékaře, provádějí se převazy, a podává se snídaně. V úterý a v pátek  je vizita primáře oddělení MUDr.Václava Karnose. Ve všední dny začíná operační program v 8:30, výjimkou jsou akutní případy, které se operují přednostně.  Oběd očekávejte kolem 11:45, večeři kolem 17:00. Noční klid na oddělení začíná ve 22:00.

Naše  oddělení by se dalo charakterizovat jako traumatologicko-ortopedické. Převážně jsou zde hospitalizováni pacienti s úrazy a s chorobami pohybového aparátu (otřesy mozku, zlomeniny kostí, poranění šlach, vazů a svalů), dále se zabýváme implantacemi totálních endoprotéz kyčelního a kolenního kloubu, diagnostickou a operační artroskopií velkých kloubů. Jsme schopni ošetřit veškeré zlomeniny končetinového skeletu.

Doufáme, že pobyt na našem oddělení pro Vás bude příjemný, a společně  se nám podaří vyřešit Vaše zdravotní problémy.